Pokud máte nějaký dotaz, neváhejte a napište, rádi Vám odpovíme:-)

    

   Lenka Brunová, DiS.

   Kurzy a poradenství v těhotenství a mateřství

   Českobrodská 52/4, Praha 9

                        

    

 

Přidat komentář

Přehled komentářů

  • Lze koupit povlak na zavinovačku zvlášť?

    17. 4. 2020 7:23:44 | Zuzka

    Dobrý den. Na vašich stránkách jsem našla krásné zavinovačky a mám dotaz jestli je možné koupit k zavinovacve ještě jeden náhradní povlak a také v náplni není vůbec prachové peří nebude tím pádem zavinovačka mene kvalitní? Jste odbornik v tomto oboru proto se vás ptám takto primo. Předem moc děkuji za odpověď. S pozdravem Krčmářová

    Odpovědět

  • Interval mezi laktaci

    16. 4. 2018 20:07:03 | Makyna

    Doby den, mam otazku ohledne intervalu mezi kojenim. Synovi je 10dni, prisli jsme z porodnice prakticky plne kojene UM. Po prichodu domu jsem po 2hod prikladala a behem par dni se rozkojila a jsme bez prikrmu jiz 5dni. Vse za pomoci odsavacky. Tu jsme postupne take odstranili. Syn je ale spaci dite a budit ho je opravdu narocne a dlouhe. Nakojim ho a pak nez usne bych ho mela skoro opet zacit budit. Interval jsem nyni prodlouzila na 3,5h (mam pocit ze to lepe snasi a vice se vyspi). Neublizi tento dlouhy interval me laktaci? V noci spi cca 5hod. Diky za odpoved.

    Odpovědět

  • porodni kurz kdy

    23. 3. 2017 8:08:23 | Dana Chňoupková Míchalová

    Dobry den,

    Mam termin porodu stanoven na 15.8. 2017.
    Kdy je tedy vhodné období se přihlásit k Vam na kurz?
    Předem dekuji za Vasi odpověď.
    Dana

    Odpovědět | Zobrazit odpovědi

    • Re: porodni kurz kdy

      23. 3. 2017 20:57:58 | Lenka Brunová

      Dobrý den, děkuji za Váš zájem.
      Kurz přípravy k porodu je vhodné absolvovat kolem 30 t.t.. Rozdíl je u kurzu manipulace, který je vhodný absolvovat pár týdnů před termínem porodu.
      Nové termíny na následující měsíce budou brzy vypsány.
      S pozdravem, Lenka Brunová

      Odpovědět

  • dotaz

    7. 3. 2017 22:28:36 | Marcela Tirpakova

    dobry vecer chtela jsem se zeptat jaka je dodaci lhuta dekuji za brzkou odpoved

    Odpovědět | Zobrazit odpovědi

    • Re: dotaz

      7. 3. 2017 22:36:52 | Lenka Brunová

      Dobrý den, pokud je zboží skladem, odesílám po připsání peněz, dobírku vyřizuji také co nejdříve. Osobní odběr dle domluvy.
      S pozdravem, Lenka Brunová

      Odpovědět

  • Zavinovacka/perinka

    1. 2. 2017 12:26:04 | Lucie Mudrichová

    Dobry den pani Brunova, rada bych zakoupila me trimesicni holcicce perovou perinku na ktere by mohla v postylce spinkat.. z obycejne zavinovacky uz nam vyrostla a nebyla bohuzel tak kvalitni. Ted pochopitelne nechci aby lezela mala pouze na matraci a telicko ji litalo ze strany na stranu a necitila se tak jiste :-/ I presto, ze klidne spinka. Nevim tedy jestli poridit jeste zavinovacku nebo pouze perinku ve ktere bude lezet, prilis se v tom nevyznam. Holcicka nam vazi 6250 gramu a meri 62 cm. Mudrichova Lucka

    Odpovědět | Zobrazit odpovědi

    • Re: Zavinovacka/perinka

      1. 2. 2017 20:09:51 | Lenka Brunová

      Dobrý den, péřová peřinka, zavinovačka pomáhá miminku uvolnit se, získat důvěru a najít potřebnou rovnováhu. I Vaši tříměsíční holčičku můžete do zavinovačky stahovat nebo jí nechat pěkně na zavinovačce pouze ležet např. pod hrazdičkou, v postýlce.... Holčička tak bude stabilní a bude lépe zvedat ručičky a nožičky nahoru, což je pro ní velice důležité, aby správně posílila potřebné svaly.
      Pošlete mi na e-mail Vaše telefonní číslo nebo mi zítra zavolejte a řeknu Vám více:-)

      S pozdravem, Lenka Brunová
      603 985 006

      Odpovědět

  • info

    28. 1. 2017 1:54:27 | Miluše

    Prosím,nějak se nemohu dopídit místa ,osobního odběru,případné koupě péřové zavinovačky.Můžete mi poradit?

    Odpovědět | Zobrazit odpovědi

    • Odpověď pro paní Milušku

      28. 1. 2017 18:58:30 | Lenka Brunová

      Dobrý den,
      zavinovačku si můžete prohlédnout či zakoupit u nás v centru na Praze 9, Novovysočanská 861/2. Termín a čas vždy dle domluvy. Zavolejte nebo napište a vymyslíme vhodný termín.
      S pozdravem, Lenka B.

      Odpovědět

  • Dotaz

    12. 12. 2016 19:16:47 | Věra Svobodová

    Dobrý den, paní Lenko,
    moje mladší dcera bude mít první dítě v květnu 2017, a protože její starší sestra měla problémy s kojením, ráda bych jí zaplatila odbornici, která by ji po porodu doma (Praha 8 - Libeň) navštívila a pomohla s nácvikem kojení, péčí o mimi a případně dala informace, které budou zapotřebí. Viděla jsem podobnou službu v Německu a byla jsem z ní nadšená. Možná problémy mít nebude, ale zvažuji to jako "vánoční dárek". U porodu s ní bude její manžel, jde mi spíše o dny poté.

    Děkuji za odpověď a hezký zbytek dne
    Věra Svobodová

    Odpovědět

  • Dobry den

    30. 8. 2016 17:20:02 | Natasa

    Dobry den,
    Omlouvam se ne mluvim cesky dobre. Chtěl jsem se zeptat mate li pripravni kurz k porodu a manipulace s novorozencem v anglictine?
    Mám zájem o účasti na kurzu ale mel lepsi v anglictine pro mne.

    Dekuju moc,
    Natasa

    Odpovědět

  • Odpověď pro paní Radku

    3. 8. 2016 14:16:06 | Lenka Brunová

    Dobrý den,
    péřová zavinovačka ,,Dráček,, je plněná čištěným, testovaným peřím. Péřová výplň má gramáž cca 400 g a obsahuje 80 % draného husího peří a 20 % prachového husího peří. Velikost péřové výplně je 80x80cm s jedním koncem prodlouženým pro pohodlné zabalení. Kompletní péřová peřinka se skládá z vnějšího povlaku a vnitřní péřové výplně zašité v sypkovině.
    Lenka Brunová






    Odpovědět

  • péřová zavinovačka

    2. 8. 2016 21:30:26 | Radka

    Dobrý den chci se zeptat čím je zavinovačka vyplněna. dekuji.

    Odpovědět

  • Odpověď pro paní Nikolu

    27. 6. 2016 11:52:36 | Lenka Brunová

    Dobrý den,
    péřový polštářek vhodný pro děti do postýlky, kočárku, pod zavinovačku...
    Na péřovou peřinku a polštářek pokládejte miminko na záda. Pro novorozence a kojence do konce čtvrtého měsíce je nejdůležitější, aby leželo na zádech stabilně, pohodlně a rovně v ose. Péřový polštářek a péřová peřinka úspěšně odbourává riziko upřednostňování otočení hlavičky dítěte k jedné straně i symetrického či asymetrického oploštění záhlaví.
    Děkuji a pěkný den, v případě nejasností mě kontaktujte, Lenka

    Odpovědět

  • Péřový polštář

    25. 6. 2016 20:37:56 | Nikola

    Dobrý den,

    nechala jsem si ušít péřový polštář a ráda bych se Vás zeptala, jak miminko na něj pokládat? Můžu pokládat i na bok?

    Velice Vám děkuji za odpověď.

    Nikola Křemenova

    Odpovědět

  • Odpověď pro paní Lídu

    15. 1. 2016 21:50:55 | Lenka brunová

    Dobrý den, poradila bych Vám vrátit péřovou zavinovačku a také přidat péřový polštářek. Rozhodně bych nedoporučovala, aby Váš syn ležel pouze na tvrdé podložce, kde může dojít k dalšímu zploštění hlavičky. Těší mě, že se snažíte správně manipulovat s miminkem :-)
    V případě bližších informací či otázek mě neváhejte kontaktovat.
    S pozdravem, Lenka

    Odpovědět

  • predilekce a zploštění hlavičky

    15. 1. 2016 21:23:27 | Lída Sotáková

    Dobrý den,

    prosím vás o radu: syn 13 týdnů má predilekci a z toho důvodu jsme v péči fyzioterapeuta (cvičíme nyní jeden cvik Vojtovy metody). Měl trochu sleželou hlavičku na jedné straně, ale to se podařilo srovnat. V poslední době jsem přestala používat polovysypanou peřinku a zdá se mi, že má hlavičku vzadu na středu více zploštělou. Byl by vhodný v jeho případě péřový polštářek? Prosím o bližší informace, jak ho používat a případně v jakém věku (od-do) je to vhodné. Předem děkuji za informaci,
    Lída Sotáková
    PS: před narozením jsem absolvovala kurz u paní Kiedroňové a snažím se o manipulaci tímto způsobem.

    Odpovědět

  • Problematika záklonu hlavičky u dětí - odpověď pro paní Lucii

    16. 10. 2015 9:43:52 | Lenka Brunová

    Dobrý den, doporučila bych Vám, aby jste si přečetla tento můj článek. Neváhejte mě kontaktovat nebo se objednejte do poradny o psychomotorickém vývoji dětí. Podíváme se na Vašeho syna, najdeme příčinu a doporučím Vám nápravu, aby záklony přestal dělat. Lenka.

    PROBLEMATIKA ZÁKLONU HLAVIČKY U DĚTÍ
    Záklon hlavičky je jednou z nejčastějších odchylek psychomotorického vývoje.
    Každý novorozenec přichází na svět s hlavou v mírném záklonu. Je tedy fyziologické, když hlavičku lehce zaklání a někdy i vytáčí do strany. Byla by ovšem veliká chyba se s tímto stavem smířit jako s přirozeným a svou péčí záklon ještě podporovat. Často se s tím setkáváme u rodičů, kteří nemají dostatek informací o psychomotorickém vývoji dětí.
    Jak se dítě projevuje?
    V poloze na zádech se opírá o záhlaví, které má většinou oploštělé, má zvýšené napětí v oblasti šíje, méně otáčí hlavičku do stran, tlačí ramínka a lokty do podložky, staví mosty, propíná se do luku, napíná nohy.
    V poloze na bříšku zvedá hlavičku, ale drží ji hodně zakloněnou, napíná ruce, je prohnuté, často se naklání nebo přepadává, protože se v poloze neudrží.
    V náručí a dalších polohách a úchopech, kde záklonu nebudeme vědomě bránit, se bude také prohýbat v páteři, zapažovat ručičky nebo propínat nožky.
    Jaká může být příčina?
    Špatná, nešetrná, rychlá, jednostranná manipulace s novorozencem a kojencem. Špatné podmínky k odpočinku a spánku, přetěžování dítěte, nevhodná stimulace. Zvýšená dráždivost dítěte.
    Co tyto děti potřebují?
    Správnou, symetrickou, šetrnou a pomalou manipulaci. Vyvarujeme se svislé polohy, nedotýkáme se krčku, netlačíme přes páteř, nenatřásáme, nedovolíme záklon, komunikujeme vždy poníž. K nošení, chování, odříhnutí volíme polohy a přehmaty, které jsou v souladu s psychomotorickým vývojem dítěte. Zajistíme vhodné podmínky k odpočinku a spánku, abychom dále neprohlubovali záklon hlavičky. Dítě ukládáme do péřové zavinovačky, kde dojde k mírnému protáhnutí a zahřátí šíje. V době bdění dítěti nabídneme vhodnou stimulaci a hru v souladu s psychomotorickým vývojem. Pokud se stav nemění a příznaky se stále prohlubují a přetrvávají, konzultujeme vše s pediatrem, který by měl doporučit neurologické vyšetření a také odeslat na odborné rehabilitační pracoviště.
    Co říci na závěr?
    Přetrvávající záklon má negativní dopad na kvalitu života dítěte. Pokud bychom neupravili záklon hlavičky, může nastat nedostatečné a nekvalitní zvládnutí jednotlivých dovedností a tím zpoždění psychomotorického vývoje
    Nejdůležitější roli v prevenci odchylek hrají rodiče, kteří jsou s dítětem neustále. Proto je velmi důležité, aby znali postupný psychomotorický vývoj jejich dítěte a dokázali mu nabídnout vhodné podmínky.
    Nejideálnější by bylo, aby se všichni rodiče i ostatní, kdo přichází do kontaktu s dětmi, naučili, jak správně manipulovat a pečovat o dítě. Nastávající rodiče by měli tyto informace získávat ještě v období těhotenství, aby se vyvarovali zbytečných chyb. Využít mohou odborné kurzy správné manipulace s miminkem a péči o dítě. Se znalostmi o psychomotorickém vývoji, správné manipulaci, stimulaci a zajištění vhodných podmínek pro dítě, dokážou lépe porozumět svému dítěti a problém lépe zvládnout.

    Odpovědět

  • Záklon hlavičky u 2. měsíčního miminka

    15. 10. 2015 21:37:12 | Lucie

    Prosím o radu, můj 2 měsíční syn začal zaklánět hlavičku, vím, že by to dělat neměl. Děkuji za případná doporučení co s tím mám dělat, aby se to nezhoršovalo.

    Odpovědět

  • Zvýšená dráždivost nervové soustavy u dětí

    3. 10. 2015 20:42:57 | Lenka Brunová

    Často mi přicházejí dotazy od maminek, které si neví rady s jejich miminkem. Jejich děti jsou nespokojené, špatně spí a často se budí, hodně pláčou, nemůžou je uklidnit, napínají se, prohýbají, zaklání hlavičku, při kojení nebo krmení jsou nesoustředěné, pijí krátce a plytce, a proto se nenapijí dosyta .…jsou zvýšeně dráždivé.

    Jaké jsou příčiny? Mohou pramenit z dědičnosti, ze zvýšeného svalového napětí, zdravotního stavu, stupně vyzrálosti. Z okolností kolem těhotenství, nefyziologického průběhu porodu a doby poporodní. Nevhodný přístup k dítěti a nevhodná, náročná, rychlá manipulace s ním.

    Co tyto děti potřebují a jaká jsou doporučení? Zajistíme pocit jistoty, bezpečí a stálé teplo, které poskytneme pevným zabalením nebo položením na péřovou peřinku, případně ještě vložíme péřový polštářek tak, abychom hlavičku dostali do prodloužení šíje. Dbáme na jemnou, pomalou, klidnou, citlivou a symetrickou manipulaci. Neprovokujeme záklony, nedotýkáme se a netlačíme na krček, netlačíme napříč přes páteř. Vyvarujeme se svislých poloh. Nenatřásáme, nehopsáme, pouze jemně kolébáme, aby přijalo způsob uklidnění tím nejjednodušším způsobem. Komunikujeme tichým a klidným hlasem. Kojíme ve vhodné poloze jak pro dítě tak matku a dodržujeme i další zásady při kojení (správné přiložení dítěte k prsu, správný úchop bradavky, dítě zbytečně nerozptylujeme, nehlučíme…).

    Jaké mohou být následky? Je velice důležité pro další vývoj dítěte, zachytit projevy dráždivosti dítěte co nejdříve. Při neřešení a přetrvávání projevů, dochází ke špatnému zapojování svalů, které jsou zodpovědné za kvalitní vzpřímení. Nepravidelnosti se projevují na páteři, ale také v postavení pánve, kyčelních kloubů a celkového držení těla. Mohou se objevit další formy lehkých mozkových disfunkcí, např. dysgrafie, dyslexie, poruchy soustředěnosti. V období dospělosti se mohou dostavit problémy s páteří, migrény atd.
    Z toho všeho plyne, že je důležité zajímat se o psychomotorický vývoj dítěte od narození a případné odchylky začít rychle řešit. Pokud se stav nemění a příznaky stále přetrvávají, měl by pediatr doporučit neurologické vyšetření a také odeslat na odborné rehabilitační pracoviště.

    Co říci na závěr? Nejdůležitější roli v prevenci odchylek psychomotorického vývoje hrají rodiče, kteří jsou s dítětem neustále. Proto je velmi důležité, aby znali postupný psychomotorický vývoj jejich dítěte a dokázali mu nabídnout vhodné podmínky.
    Nejideálnější by bylo, aby všichni rodiče i ostatní, kdo přichází do kontaktu s dětmi, se naučili, jak manipulovat a pečovat o dítě dle psychomotorického vývoje. Nastávající rodiče by měli tyto informace získávat ještě v období těhotenství. Využít mohou odborné kurzy správné manipulace s miminkem a péči o dítě. Když jejich miminko bude zvýšeně dráždivé, dokážou mnohem lépe tento problém zvládnout. Se znalostmi o psychomotorickém vývoji, správné manipulaci, stimulaci a zajištění vhodných podmínek pro dítě, dokážou lépe porozumět svému dítěti.

    Lenka Brunová

    Odpovědět

  • Odpověď

    22. 7. 2015 21:27:05 | Lenka Brunová

    Děkuji za Váš dotaz.
    Dobře prospívající 3 měsíční miminko zvládá tzv. 1. vzpřímení. Při správném provedení by se mělo opírat o stydkou sponu a o vnitřní část lokýtků, které jsou lehce předsunuty směrem k hlavičce, paže jsou šíř než ramena, hlavička v protažení s osou páteře (bez záklonu a trupu bez prohnutí), tělíčko je stabilní(nepřepadává na bok či na záda).
    Proč nemá rád Váš syn polohu na bříšku? Důvodů může být více např. nedostatečně posílené svalové skupiny, nevhodná manipulace, nezvládnutá stabilní poloha na zádech, špatné podmínky při nácviku polohy, unavené a přetažené dítě....
    Určitě doporučuji v poloze na zádech motivovat ke zvedání ručiček a nožiček, motivovat hračkou k otáčení hlavičky, správnou manipulaci, při které bude miminko posilovat (klokánek, koníček, nácvik polohy na boku.. ) a další dopomocné cviky, při kterých miminku ukážeme správné těžiště, posílíme potřebné svaly, případně můžeme odstranit nežádoucí návyky...Toto vše si můžeme ukázat v poradně psychomotorického vývoje, do které Vás srdečně zvu.
    Hodně štěstí, Lenka.

    Odpovědět

  • Pasení koníčků

    22. 7. 2015 20:29:41 | Petra Kovářová

    Dobrý den, můj syn ve věku 3,5 měsíce nemá příliš rád polohu na bříšku. Nevím, zda něco nedělám špatně. Můžete mi prosím poradit, jak má správně vypadat pasení koníčků v tomto věku? Nerada bych něco zanedbala. Děkuji za pochopení, Petra Kovářová.

    Odpovědět

  • Odpověď

    30. 6. 2015 16:58:21 | Lenka Brunová

    Dobrý den,
    děti dáváme na bříško ihned od narození, ale pouze v době bdění a po uspokojení jeho biologických a psychických potřeb (musí být vyspané, správně motivované, nesmí být hladové). U novorozenců začínáme několikrát denně po minutách a dobu postupně prodlužujeme. Do polohy na bříško dávejte miminko na pevnou molitanovou podložku a zásadně bez plen a pokud možno v nahotě (plena zvedá těžiště a omezuje pohyb). Dobře zvládnutá poloha na bříšku, kde zapojíme potřebné svaly je velice důležitá pro další vzpřimování dítěte.
    Hodně štěstí, Lenka Brunová.

    Odpovědět

  • Kdy dávat miminko na bříško?

    29. 6. 2015 21:26:41 | Jana

    Dobrý den, chtěla bych se Vás zeptat, od kdy můžu začít dávat mé čerstvě narozené miminko do polohy na bříško. Děkuji za odpověď. Jana.

    Odpovědět

  • 5 měsíců

    24. 6. 2015 22:06:09 | Martina

    Dobrý den Lenko, děkuji za odpověď i za pochvalu. Ano, je to šikovné miminko, i když si nejsem úplně jistá, zda se otáčí správně. Ráda bych se k Vám objednala a poprosila o konzultaci.

    Odpovědět

  • Odpověď

    24. 6. 2015 13:33:26 | Lenka Brunová

    Dobrý den, děkuji za Váš doraz. Vaše miminko je opravdu velice šikovné, běžně se děti začínají přetáčet kolem 6 měsíce věku. Mezi dětmi však mohou být veliké rozdíly. Pouze bych upozornila, že je velice důležité, aby se děti přetočení ze zad na bříško a obráceně, naučily ve správné posloupnosti a kvalitě, tzn. bez záklonu, prohnutí páteře...Naučit můžete Vaše miminko obracet se z bříška na záda při běžné správné manipulaci a péči o něj. Dítě přetáčíme takovým způsobem, kterým mu napovídáme správný způsob obratu. Před samotným otočením nejdříve nalákáme k otočení hlavičky, podsuneme lokýtek pod tělíčko a potom ho pomalu otáčíme nejdříve na bok a teprve po chvilce na záda. Důležité jsou i správné podmínky při nácviku či cvičení např. vhodná podložka, bez pleny... Velikou motivací jsou i hračky na podlaze.
    Pokud budete mít zájem, ráda Vás uvidím v poradně psychomotorického vývoje dětí, kde můžeme Vaše miminko zkontrolovat a podívat se, jak jednotlivé dovednosti provádí . Pěkný den. Lenka

    Odpovědět

  • 5 měsíců

    23. 6. 2015 21:47:48 | Martina

    Dobrý den, mohla byste mi, prosím, poradit, jak stimulovat 5 a půl měsíční dítě? Už se měsíc a půl samo přetáčí na bříško. Na záda se ještě samo neotočí. Děkuji a přeji hezký den

    Odpovědět

inPage - webové stránky, doménawebhosting snadno.